ZIMA 2019

"Niesamowite ferie zimowe"

 

Ferie zimowe to okres laby i czasu wolnego od nauki. Na ten moment z utęsknieniem czekają wszystkie dzieci. Centrum Usług Społecznych WSG, jak co roku, zaprasza do udziału w niezapomnianej przygodzie pełnej zabawy i treści edukacyjnych.


Proponujemy dwa moduły:

 enlightened MODUŁ I

yes 14.01 - 18.01.2019

W programie I modułu zorganizowane zostaną:

Podczas pięciu dni ferii zimowych dzieci będą uczestniczyć w warsztatach artystycznych, edukacyjnych oraz zajęciach integracyjnych. Odbędą się także zajęcia sportowe na sali gimnastycznej. Dzieciom nie zabraknie dobrej zabawy animacyjnej oraz nowoczesnych form ruchu, będą miały okazję poznać najskrytsze zakamarki świata nauki, zabawy i kreatywnego rozwoju. Wszystkie zajęcia prowadzone będą zgodnie z zasadą Ignacego Krasickiego „bawimy ucząc – uczymy bawiąc”. Podczas zajęć zostaną wykorzystane nowoczesne technologie oraz pomocne dydaktyczne.

Nasze warsztaty kulinarne, stanowić będą połączenie przygotowywania posiłków oraz nauki zdrowego żywienia. Dzieci będą kroić, mieszać, smarować, ucierać, miksować a także piec oraz gotować znane i lubiane przez wszystkich przysmaki! Podczas zajęć zwrócimy uwagę na zachowanie zasad higieny w kuchni, bezpieczną obsługę urządzeń kuchennych a także na zasady savoir-vivre przy stole.

Zorganizowane zostaną warsztaty fotograficzne. Ze względu na to, iż wyobraźnia dzieci jest nieograniczona, zajęcia pobudzą kreatywność i aktywność małych artystów. Uczestnicy poznają historię fotografii oraz techniki robienia dobrych zdjęć. Dowiedzą się także w jaki sposób działa aparat fotograficzny oraz od jakich zdjęć zaczęła się historia fotografii. Dzieci zapoznają się z techniką wywoływania zdjęć w ciemni oraz stworzą (pod nadzorem prowadzącego) własne fotografie, które będą bardzo wartościową pamiątką.

Zamiast uczenia się na pamięć wzorów oraz zasad nauk ścisłych, pokażemy dzieciom czym jest fizyka oraz chemia. Dzięki empirycznemu poznawaniu świata, zapamiętają istotne informacje, które będą mogły wykorzystać podczas dalszego kształcenia. Udział w zimowym laboratorium pozwoli Uczestnikom na wykonanie widowiskowych oraz niezwykłych eksperymentów; a także na udział w pomysłowych doświadczeniach. Wykorzystywane będą przy tym produkty oraz narzędzia, które można znaleźć w większości domów. Zajęcia będą doskonałą i wartościową przygodą prowadzoną przez naukowców.

Zajęcia taneczne z muzyką pozawalają na uwolnienie ukrytych w dzieciach emocji a także na pozytywne spożytkowanie dobrej energii. Dzieci wkroczą w magiczny świat tańca, gdzie rozwiną ogólną sprawność fizyczną, wzmocnią poczucie rytmu a także nauczą się krótkich choreografii tanecznych. Całe warsztaty stanowić będą dobrą zabawę opartą o zasady partnerstwa oraz współpracy.

To wszystko i wiele, wiele więcej przeplatane będzie zabawami wspomagającymi kreatywne myślenie, aby wykorzystać czas wolny i nie nudzić się ani minuty. Podczas ferii zimowych uczestnicy nauczą się odpowiedniej organizacji pracy, odpowiedzialności za siebie i grupę. Wychowawca będzie towarzyszem-przyjacielem dzieci w tej niezwykłej przygodzie.

Koszt: 500,00 zł


  enlightened MODUŁ II 

yes 21.01 - 25.01.2019

W programie II modułu zorganizowane zostaną:

Podczas pięciu dni ferii zimowych dzieci będą uczestniczyć w warsztatach artystycznych, edukacyjnych oraz zajęciach integracyjnych. Odbędą się także zajęcia sportowe na sali gimnastycznej. Dzieciom nie zabraknie dobrej zabawy animacyjnej oraz nowoczesnych form ruchu, będą miały okazję poznać najskrytsze zakamarki świata nauki, zabawy i kreatywnego rozwoju. Wszystkie zajęcia prowadzone będą zgodnie z zasadą Ignacego Krasickiego „bawimy ucząc – uczymy bawiąc”. Podczas zajęć zostaną wykorzystane nowoczesne technologie oraz pomocne dydaktyczne.

Na zajęciach z Lego Mindstorms dzieci tworzyć będą roboty z klocków lego, nauczą się programowania ich w taki sposób, aby samodzielnie się poruszały i reagowały na bodźce z zewnątrz. Warsztaty stanowią połączenie informatyki, mechatroniki, automatyki oraz sterowania, dlatego przeniosą młodych konstruktorów w tajemniczy i ekscytujący świat. Zajęcia stanowić będą naukę oraz rozwój poprzez świetną zabawę, która będzie odpowiednia dla najmłodszych jak i nieco starszych. Ich istotnym celem jest także udowodnienie, że robotyka jest doskonałą przygodą oraz pasją, a w przyszłości może stać się dobrym zawodem z perspektywami.

Zajęcia muzyczno - rytmiczne wprowadzą dzieci w świat muzyki oraz tańca. Będzie to znakomita forma kształtowania gustu i estetyki dzieci. Inscenizowane ruchem zajęcia wpłyną na prawidłowe kształtowanie koordynacji słuchowo-wzrokowo-ruchowej. Warsztaty rozwiną spontaniczność i odwagę w wyrażaniu uczuć oraz emocji poprzez własne ciało, estetykę ruchu oraz poczucie rytmu. Będą także znakomitą lekcją koncentracji i cierpliwości. Towarzyszyć temu będzie różnorodna muzyka, która pobudzi dzieci do aktywności.

Sztuki walki doskonale wzmocnią koordynację ruchową, sprawność fizyczną i odporność psychiczną.  Dzieci poznają sztuki walki, takich jak: karate, kick-boxing, ju jitsu, kendo, gdzie nauczą się ich podstawowych kroków. Pozwoli to na naukę technik obrony koniecznej w sytuacji zagrożenia. Jest to doskonała forma aktywności sportowej dla najmłodszych, ponieważ daje podstawy do dobrego przygotowania fizycznego.

Celem warsztatów ekologicznych będzie zaprezentowanie wielowymiarowości wykorzystywania materiałów na pozór bezużytecznych i możliwości zmiany ich we wszystko, co przyjdzie dzieciom do głowy. Będzie zatem praktycznie, twórczo, artystycznie a przede wszystkim w przyjaźni ze środowiskiem. Oprócz zabawy najmłodsi nabędą wiedzę o tym, co to znaczy żyć EKO oraz uświadomią sobie, że ekologia to znacznie więcej niż segregacja odpadów.

Zajęcia ze Strażą Pożarną skierowane będę nie tylko dla chłopców, ale dla każdego dziecka, które wiąże swoją przyszłość z chęcią niesienie pomocy drugiej osobie. Dzieci dowiedzą się jak wygląda codzienna praca strażaka oraz jakie zwyczaje są przez nich praktykowane. Spotkanie będzie również niecodzienną okazją do poznania alarmów gaśniczych oraz technik szybkiego ubierania się podczas akcji strażackiej. Zostanie przeprowadzony test sprawności fizycznej z wykorzystaniem specjalnie zaaranżowanego do tego toru przeszkód, do  którego  wprowadzony zostanie element rywalizacji. Dzięki temu dzieci poznają zasady fair play.  

To wszystko i wiele, wiele więcej przeplatane będzie zabawami wspomagającymi kreatywne myślenie, aby wykorzystać czas wolny i nie nudzić się ani minuty. Podczas ferii zimowych uczestnicy nauczą się odpowiedniej organizacji pracy, odpowiedzialności za siebie i grupę. Wychowawca będzie towarzyszem-przyjacielem dzieci w tej niezwykłej przygodzie.

Koszt: 500,00 zł


      

   

   

   


PRZYKŁADOWY PLAN ZAJĘĆ:

  • ul. Garbary 2, 85-229 Bydgoszcz
    bud. A, I piętro, pokój 101

  • kolonie@byd.pl

  • 052 567 00 91

© 2016 WYŻSZA SZKOŁA GOSPODARKI